Świeczniki wotywne w naszym kościele przy relkwiach Świętego Jana Pawła II i Świętej Siostry Faustyny

 

W naszym kościele w ramach testu wprowadzono nowy System Świeczników Wotywnych – uważany za najczystszy, najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych.

 

Rozwiązanie to jest innowacyjne, bezobsługowe, bezpieczne, niewydzielające sadzy i nie generujące odpadów, co sprawia, że nie ma negatywnego wpływu na wnętrze kościoła i jest przyjazne środowisku.

 

Świeczniki te sprawdziły się i są już stosowane w wielu kościołach i katedrach, m.in.na Jasnej Górze, Wawelu, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach czy Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

 

Światło, w tym światło świec, od zawsze było uznawane za święte, symbolizuje obecność samego Chrystusa.Świeca obecna jest w życiu chrześcijanina od Chrztu św. poprzez Pierwszą Komunię, Sakrament Bierzmowania, aż do ostatniej posługi. Towarzyszy nam przez całe życie i gaszona jest w momencie śmierci.

 

Wierzymy w ochronną, błogosławiącą moc ognia, do dziś, podczas burzy, stawia się w oknie zapaloną gromnicę. Zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności i gorącej modlitwy. Płomień świecy zawsze dąży ku górze, a wraz z nim podążają do kochającego Boga nasze prośby i podziękowania oraz intencje modlitewne za bliskich zmarłych, których grobów nie możemy odwiedzić. Zapalamy świece, aby ich płomyki jakby przedłużały nasze krótkie modlitwy – już wychodzimy z kościoła, a świeczka jeszcze przez długi czas przypomina nasze intencje modlitewne.

 

Parafia pod wezwaniem Świętego Andrzeja Boboli w Swarożynie w 2019 roku zrealizowała zadanie :

 

Prace remontowo-konserwatorskie z zachowaniem oryginalnej substancji zabytkowej, strony północnej wraz z wieżą kościoła w Swarożynie

 

Łączny koszt zadania wyniósł : 347.159,92 zł, z czego dotacje otrzymaliśmy :

 

100.000,00 zł - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

60.000,00 zł - Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

50.000,00 zł - Gmina Tczew

10.000,00 zł - Powiat Tczew

pozostała kwota 127.159,92 zł to nasz wkład własny.

 

Wyrażamy wdziecznośc w/w beneficjentom. Tablica informująca jest na elewacji kościoła, który codziennie jest otwarty w godzinach od 9.00 do 19.00.

    1. W związku z wprowadzeniem w niedzielę o godzinie 11.30 mszy świętej z kazaniem dla dzieci, by jej nie przedłużać dodatkową liturgią, od listopada 2019 roku, sakrament chrztu

      świętego będzie udzielany w drugą sobotę każdego miesiąca, o godzinie 17.00 w czasie mszy świętej. Nauka przed chrztem w piątek o godzinie 17.30, po której zachęca się, by Rodzice i

      chrzestni skorzystali z sakramentu pokuty. Rocznice chrztu świętego także w drugą sobotę o godzinie 17.00.

Search